فوم گلاس

عایق Cellular Glass یا فوم گلاس به عنوان یکی از جدید ترین سیتم های عایقی در مدارک و مشخصات فنی اکثر شرکت های نفت، گاز، پتروشیمی و نیروگاهی به عنوان اولویت اول سیستم عایق با کاربری توام عایق گرم و سرد می باشد. همچنین دارا بودن مزایایی از جمله استحکام فشاری و خمشی بسیار بالا ، عدم جذب آب و بخار آب، قابلیت کاربری در خصوص کف مخازن و عایق خطوط لوله زیر زمینی، مقاومت شیمیایی بسیار بالا و عدم تخریب محیط زیست و لایه ازن، جایگزین بسیار مناسبی برای عایق های رایج از جمله PIR، PUR و پشم سنگ می باشد.

کارخانه تولید جهان عایق پارس ، عایق فوم گلاس | Cellular glass را با بهره گیری از تکنولوژی های برتر و به روز دنیا و تخصیص 85000 مترمربع از کارخانه خود به تولید انواع عایق فوم گلاس پرداخته و با بکارگیری 185 نفر نیروی متخصص و فنی توان تولید سالانه 40/000 متر مکعب انواع عایق فوم گلاس را دارد .

 

انواع عایق فوم گلاس | Cellular glass تولیدی شرکت جهان عایق پارس : 

فوم گلاس | Cellular glass بلوکی یا تخته ای :

فوم گلاس بلوکی-تخته ای این شرکت با نام تجاری JAP-FGB پیش ساخت و توزیع می شود. عایق فوم گلاس برای استفاده در سطوحی همچون دیوارها،درها،تانک ها در دمای پایین،سیستم های خنک کننده و صنایع مختلف همچون پالایشگاه ها،نیروگاه ها و ساختمان ها بسیار مناسب است.
این عایق با دانسیته ی(110kg/m³ to 160 kg/m³ ) ضخامت (25mm to 180mm) و محدوده دمایی (°268C° to +482C-)

و اندازه ی طول مطابق با سفارش مشتری تولید می گردد.
تمامی تولیدات این شرکت بر اساس استاندارد بین المللی ASTM_C552 می باشد.

فوم گلاس پایپ | یا لوله ای

فوم گلاس پایپ این شرکت با نام تجاری JAP-FGP پیش ساخت و توزیع می شود. سلولار گلاس برای استفاده در سیستم های بخار زیرزمینی،خطوط لوله ی سرد و گرم،مکان های ساحلی و صنایعی همچون پالایشگاه ها ، نیروگاه ها و ساختمان بسیار مناسب است.
این عایق با دانسیته ی (110to 160 kg/m³) ضخامت (25mm to 180mm) و محدوده دمایی (°268C° to +482C-) و اندازه ی طول مطابق با سفارش مشتری تولید می گردد.
تمامی تولیدات این شرکت بر اساس استاندارد بین المللی ASTM_C552 می باشد.

اتصالات فوم گلاس :

این شرکت علاوه بر تولید عایق تخته ای و لوله ای فوم گلاس قادر به تولید انواع اتصالات در سایز و ضخامت های مختلف نیز میباشد.
انواع این اتصالات از قبیل کپ، زانویی، فلنج، تبدیل و… می باشد که بر حسب درخواست و نیاز مشتری تولید می گردد.
تمامی تولیدات این شرکت بر اساس استاندارد بین المللی ASTM_C552 می باشد.

در حال حاظر در دو نوع JAP D120 و(JAP HLB (High Load Bearing
تولید و ارائه می گردد، اما تولید سایر محصولات مد نظر کارفرمایان محترم امکان پذیر میباشد  .

توليد انواع عايق گرم ، پشم سنگ و سراميک فايبر ، ژاکت حرارتي و بالشتک ، عايق سرد ، فوم گلاس ، پلي يورتان و پلي ايزوسيانورات ، ورق آلومينيوم صاف و کرکره ، با پوشش پلي کراف و پلي سورين ،

خواص منحصر به فرد عایق Cellular Glass از جمله ضد حریق، Fire Proof Insulation
بر اساس استاندارد های مطرح از جمله Norsok R004 Piping and equipment insulation عایق cellular glass به عنوان گزینه ترجیحی جهت استفاده در اکثر کلاس های عابق معرفی شده است که از جمله مهمترین آن های می توان به کاربری عایق ضد حریق، Fire Proof Insulation اشاره کرد که جدول مربوطه Annex A از استاندارد Norsok R004 Piping and equipment insulation در ذیل ارائه شده است:

 

با توجه به اینکه عایق Cellular Glass تا کنون در داخل کشور تولید نشده بود و در نظر گرفتن مواردی از جمله ارز بری، بالاتر بودن قیمت در مقایسه با سایر سیستم های عایقی، عدم امکان انجام فرایند کنترل کیفی بر روی محصوات وارداتی، تحریم و عدم امکان تهیه از منایع معتبر و ….

لذا این سیستم عایقی در پروژه های نفت، گاز، پتروشیمی و پالایشگاهی داخل کشور کمتر مورد استفاده قرار گرفته است که ضمن اعلام تولید آن در شرکت جهان عایق پارس در ذیل تعدادی از منابع و مراجع معتبر که در آن به استفاده از عایق Cellular Glass اشاره شده معرفی گردیده اند:

1- استاندارد Norsok R004 Piping and equipment insulation، که در ان عایق cellular glass به عنوان گزینه ترجیحی جهت استفاده در اکثر کلاس های عایق معرفی شده است که جدول مربوطه Annex A از استاندارد مذکور در ذیل ارائه شده است و نکته قابل توجه در این استاندارد اشاره به کاربری عایق cellular glass جهت مقاومت به حریق و عایق صوت می باشد.

2- Spec شرکت Eni در پروژه توسعه میدان نفتی دارخویین، که در این خصوص به استفاده از عایقCellular Glass در دیواره و سقف مخازن به شرح ذیل می توان اشاره نمود:

3- Spec عایق سرد شرکت Total ویرایش سال 2015

4- Spec عایق گرم شرکت Total ویرایش سال 2015
لازم به ذکر است که در دستورالعمل مذکور هیچ اشاره ای به استفاده از سایر سیستم های عایقی نشده است و تنها سیستم عایقی مورد تایید برای کاربری گرم و توام گرم و سرد عایق cellular Glass با ضخامت های مختلف می باشد.

5- Spec عایق با کاربری توام گرم و سرد شرکت Total

6- Spec عایق سرد فازهای 12 و 19 پارس جنوبی، شرکت پترو پارس

7- Spec عایق سرد فازهای 16& 15 پارس جنوبی، شرکت آریا نفت شهاب

8- Spec عایق سرد فازهای 13 و 22-24 پارس جنوبی، شرکت های پترو پایدار ایرانیان و پترو سینا آریا

لازم به ذکر است که استفاده از عایق Cellular Glass در کلیه Spec های عایق پارس جنوبی اشاره شده است که در این قسمت تنها به چند مورد از آنها اشاره گردید.

9- Spec عایق سرد پتروشیمی بوشهر

10- Spec عایق سرد و گرم پتروشیمی ایلام

11- استاندارد API 581 با عنوان Corrosion Under Insulation and fire proofing

در این استاندارد عایق cellular glass به عنوان گزینه ترجیحی جهت استفاده در اکثر کلاس های عایق معرفی شده است که موارد مربوطه از استاندارد مذکور در ذیل ارائه شده است:

12- API 571, Damage Mechanisms affecting fixed equipment in refining industry

در قسمت e از بخش ۴.۳.۳.۶ به صراحت از انتخاب صحیح عایق و اشاره به مقاومت بالای عایق Cellular Glass در مقایسه به سایر عایق ها، تاکید شده است.

13- API 570, Piping Inspection Code
از جمله راهکارهای مطرح شده در کنترل خوردگی زیر عایق، جلوگیری از نفوذ رطوبت و ماندن آب مطرح شده است و به صراحت در قسمت g ار بخش ۵.۸ به کارایی بالای عایق Cellular Glass تاکید شده است.

14- NACE SP0197, Control of Corrosion Under Thermal Insulation and fire proofing Material
اهمیت مسئله خوردگی زیرعایق باعث ارائه استاندارد با همین موضوع توسط موسسه NACE گردید، لازم به ذکر است ویرایش اول استاندارد مذکور مربوط به سال ۱۹۹۸ و آخرین ویرایش مربوط به سال ۲۰۱۶ می باشد.
مطابق بخش ۲.۲ از این استاندارد به این موضوع که عایق هایی با جذب آب کمتر،‌ در معرض خطرات کمتری ناشی از خوردگی زیر عایق می باشد اشاره شده است،‌ که مقایسه جذب آب در عایق ها کاملا ضروری به نظر می رسد. در این خصوص لازم به ذکر است که میزان جذب آب از عایق Cellular Glass تقریبا یک دهم عایق PIR و ده ها برابر کمتر از سایر عایق هاست و به این مطلب در قسمت 5.2.4 از این استاندارد نیز اشاره شده است.

با توجه به بروز مشکلاتی از جمله حریق عایق های ( به خصوص عایق سرد PUR و PIR) خوردگی زیر عایق (Corrosion Under Insulation) که به وفور در واحدهای راه اندازی شده و در حال بهره برداری که با سیستم های عایق رایج در کشور عایق کاری شده است مشاهده می گردد،‌ ضمن اعلام تولید عایق استراتژیک Cellular Glass در شرکت جهان عایق پارس به عنوان اولین تولید کننده داخل کشور و خاورمیانه،‌ در سال 1394 و با ظرفیت تولید سالیانه 40000 متر مکعب که با پیشرفته ترین روش و سرمایه گذاری کلان صورت گرفته است، در این قسمت به صورت خلاصه ضمن بررسی استانداردهای مربوطه به بررسی خواص،‌ مزایا و معایب عایق های مختلف با رویکرد خوردگی زیر عایق، مقاومت به حریق و مقاومت به جذب رطوبت و بخار آب پرداخته شده است.

1- API 581, Corrosion Under Insulation and fire proofing

– اهمیت مسئله خوردگی زیرعایق باعث ارائه استاندارد با همین موضوع توسط موسسه API گردید.
– از جمله موارد مطرح شده در خصوص عایق PIR در این استاندارد می توان به عدم مقاومت به حریق (Combustibility) ،‌ عدم مقاومت به اشعه UV،‌ تولید گازهای سمی در نتیجه احتراق،‌ آسیب به سیستم بینایی، بویایی و تنفسی در نتیجه احتراق،‌ عدم مقاوت شیمیایی در برخی اسید، باز، هیدرو کربن ها و …،‌ تبدیل سیستم Closed cell در اثر سیکل های حرارتی به سلول های باز (که در نتیجه پر شدن با آب و افزایش شدید ضریب انتقال حرارت را به دنبال خواهد داشت) اشاره نمود.
– از جمله موارد مطرح شده در خصوص عایق Cellular Glass در این استاندارد می توان به کاربری توام دمای بالا و پایین،‌ مقاومت بسیار بالا به جذب آب،‌ بخار، مواد هیدروکربنی،‌ مقاوت شیمیایی بالا در برخی اسید، باز، هیدرو کربن ها و … همانند شیشه،‌ مقاومت فشاری بسیار بالا و مقاومت در برابر تخریب های مکانیکی،‌ ثابت مانند ضریب انتقال حررارت با گذشت زمان اشاره نمود و تنها مورد ذکر شده در خصوص معایب این عایق به قیمت بالا و عدم مقاومت در برابر Vibration می باشد.
– از جمله موارد مطرح شده در خصوص عایق Mineral Wool در این استاندارد می توان به جذب بالای آب،‌ بخار آب، مواد هیدروکربنی،‌ مقاومت فشاری بسیار پایین و عدم مقاومت در برابر تخریب های مکانیکی،‌ تجمع یون کلراید در سطح بواسطه جذب و تبخیر آب می توان اشاره نمود.
– در کلیه سیستم های عایقی معرفی شده در بخش 9.3 این استاندارد، به استفاده از Cellular Glass اشاره شده است.
– موضوع خوردگی زیر عایق به حدی در صنعت مشکل ساز شده است که در بخش 11.5.6 این استاندارد به صراحت به عدم استفاده از عایق در مواردی از جمله دمای زیر 60 درجه سانتیگراد و Personal safety اشاره شده است.

2- API 571, Damage Mechanisms affecting fixed equipment in refining industry

– اهمیت مسئله خوردگی زیرعایق باعث ارائه بخش مجزایی از این استاندارد با همین موضوع شده است.
– از جمله راهکارهای مطرح شده در کنترل خوردگی زیر عایق، جلوگیری از نفوذ رطوبت و رسیدن آن به سطح فلز می باشد. (بخش 4.3.3.6) که مقایسه مقاومت به عبور بخار آب در عایق ها کاملا ضروری به نظر می رسد. در این خصوص لازم به ذکر است که میزان عبور بخار آب از عایق Cellular Glass تقریبا برابر با صفر می باشد.
– در قسمت e از بخش 4.3.3.6 به صراحت از انتخاب صحیح عایق و اشاره به مقاومت بالای عایق Cellular Glass در مقایسه به سایر عایق ها، تاکید شده است.
– همانند استاندارد API 581، موضوع خوردگی زیر عایق به حدی در صنعت مشکل ساز شده است که در قسمت g از بخش 4.3.3.6 این استاندارد به صراحت به عدم استفاده از عایق در مواردی اتلاف حرارتی مطرح نمی باشد اشاره شده است.

3- API 570, Piping Inspection Code

– اهمیت مسئله خوردگی زیرعایق باعث ارائه بخش 5.8 از این استاندارد با همین موضوع شده است.
– از جمله راهکارهای مطرح شده در کنترل خوردگی زیر عایق، جلوگیری از نفوذ رطوبت و ماندن آب مطرح شده است و به صراحت در قسمت g از بخش 5.8 به کارایی بالای عایق Cellular Glass تاکید شده است.

4- NACE SP0197, Control of Corrosion Under Thermal Insulation and fire proofing Material

– اهمیت مسئله خوردگی زیرعایق باعث ارائه استاندارد با همین موضوع توسط موسسه NACE گردید، لازم به ذکر است ویرایش اول استاندارد مذکور مربوط به سال 1998 و آخرین ویرایش مربوط به سال 2016 می باشد.
– مطابق بخش 2.2 از این استاندارد به این موضوع که عایق هایی با جذب آب کمتر،‌ در معرض خطرات کمتری ناشی از خوردگی زیر عایق می باشد اشاره شده است،‌ که مقایسه جذب آب در عایق ها کاملا ضروری به نظر می رسد. در این خصوص لازم به ذکر است که میزان جذب آب از عایق Cellular Glass تقریبا یک دهم عایق PIR و ده ها برابر کمتر از سایر عایق هاست.
در قسمت 5.2.5 از این استاندارد ضمن اشاره به برخی از خصوصیات عایق های Organic Foam از جمله PIR به مواردی از جمله غلظت یون کلراید در محدوده ppm 200-0 یا pH در محدوده 1.7 الی10 در محلول Leachable عایق های مذکور اشاره شده است که به خوبی می توان موضوع قریب الوقوع بودن خوردگی زیر عایق در چنین شرایط را پیش بینی نمود.

5- Norsok Standard R004, Piping and equipment insulation

– اهمیت مسئله انتخاب مناسب سیستم عایقی باعث ارائه استاندارد با همین موضوع توسط موسسه NORSOK گردید، لازم به ذکر است ویرایش دوم استاندارد مذکور مربوط به سال 1999 و آخرین ویرایش مربوط به سال 2005 می باشد.
– بر اساس موارد مطرح شده در این استاندارد که به صورت خلاصه جدول Annex A ارائه شده است تنها عایقی که تمامی کاربری های عایق سرد، گرم، صوتی،‌Fire Proof ،‌External Condensation و Frost Proof (ضد یخ زدگی)‌ را دارا می باشد عایق Cellular Glass می باشد. لازم به ذکر است برخی از موارد عنوان شده به صورت تنها انتخاب و بدون اشاره به هیچ جایگزینی می باشد که به عنوان نمونه در خصوص محدوده حرارتی عایق سرد و عایق گرم تا دمای 180 درجه سانتیگراد، تنها عایق مجاز Cellular Glass می باشد و هیچ اشاره ای با سایر عایق ها از جمله PIR و Mineral Wool نشده است.

6- Total company Thermal Insulation Specification, GS EP COR 771/772

– اهمیت مسئله انتخاب مناسب سیستم عایقی باعث ارائه تجدید نظر در کلیه سیستم های عایقی و ارائه در دستورالعمل جدید در سپتامبر 2015 توسط شرکت Total گردید.
– بر اساس موارد مطرح شده در این Spec که به صورت خلاصه جداول 1 الی6 ارائه شده است تنها عایقی که تمامی کاربری های عایق سرد، گرم، توام سرد و گرم را دارا می باشد عایق Cellular Glass می باشد و در خصوص محدوه حرارتی عایق سرد و عایق گرم و دمای 80- الی 427+ درجه سانتیگراد، تنها عایق مجاز Cellular Glass می باشد.

7- South Pars and Petrochemical Insulation Spec

– بر اساس Spec عایق فاز های پارس جنوبی، به استفاده از عایق Cellular Glass در خطوط LPG و خطوط خارج از فاز اشاره شده است که شامل یک لایه PIR و یک لایه Cellular Glass می باشد،
– علیرغم اشاره و تاکید به استفاده از عایق Cellular Glass به عنوان عایق سرد، با توجه به عدم تولید داخل و قیمت بالای آن در مقایسه با عایق PIR تا کنون کمتر مورد استفاده قرار گرفته است که با در نظر گرفتن تولید انبوه در شرکت جهان عایق پارس، امید است مورد توجه کارفرمایان محترم قرار گفته شود.
– در اکثر Spec های پروژه های پتروشیمی نیز به استفاده از عایق Cellular Glass در به عنوان عایق سرد اشاره شده است. که همانند فازهای پالایشگاهی پارس جنوبی، با توجه به عدم تولید داخل و قیمت بالای آن در مقایسه با عایق PIR تا کنون کمتر مورد استفاده قرار گرفته است که با در نظر گرفتن تولید انبوه در شرکت جهان عایق پارس، امید است مورد توجه کارفرمایان محترم قرار گفته شود.

8- از جمله مهترین مزایای عایق Cellular Glass نسبت به عایق PIR بر اساس حداقل نیازمندی های ذکر شده در Spec های فاز های پارس جنوبی (12،13،15،16،19،22،23،24و…..)‌ و استانداردهای ASTM C552, C591 می توان به موارد ذیل اشاره نمود:

– محدوده کاری Cellular Glass بین °C260 – تا °C400+ می باشد در حالیکه این پارامتر در خصوص عایق PIR در استاندارد بین °C180- تا °C140+ بر اساس Spec پارس جنوبی بین°C 180- تا °C100+ عنوان شده است،‌ همچنین در استاندارد های API 581 و NACE SP0198 به صرفاَ‌ کاربری دمای سرد عایق PIR اشاره شده است.
– مقاومت بسیار بالای پارامتر استحکام خمشی Cellular Glass که در استاندارد ASTM C552 بین Kpa 283 تا Kpa 627 و بر اساس Spec پارس جنوبی برای دانسیته kg/m3 120 این پارامتر Kpa 386 عنوان شده است، در حالیکه در هیچ کدام از مستندات از جمله Spec و استاندارد، اشاره ای به پارامتر استحکام خمشی PIR نشده است.
– استحکام فشاری 1.5 الی 2.6 برابری Cellular Glass نسبت به .PIR
– مقاومت به جذب آب 4 الی10 برابری Cellular Glass نسبت به PIR.
– مقاومت به نفوذ بخار آب 600 برابری Cellular Glass نسبت به .PIR
– هیچ ملاک و معیاری برای مقاومت عایق PIR به خوردگی ارائه نشده است اما با توجه به ماهیت شیشه ایی و نیز عدم استفاده از مواد شیمیایی و افزودنی در ساختار Cellular Glass و عدم وجود هرگونه Binder، بسیار مقاوم به خوردگی در محیط های مختلف می باشد که این پارامتر در استاندارد ASTM_C552 عنوان شده است. در این خصوص آخرین نتایج ارزیابی مقاومت به حلال های شیمیایی که توسط شرکت جهان عایق پارس انجام شده نیز موید همین مطلب بوده و قابل ارائه می باشد.
– با توجه به ماهیت شیشه ایی و نیز عدم استفاده از مواد شیمیایی و افزودنی در ساختار Cellular Glass در خصوص پارامتر مقاومت به حریق در Spec به Non Combustibility اشاره شده است ضمن اینکه پارامتر Flame Spread Index در مورد عایق PIR، 5 برابر عایق Cellular Glass می باشد،‌ همچنین لازم به ذکر است مواردی از جمله تولید گازهای سمی در ضمن احتراق PIR مد نظر قرار گیرد.
– تنها برتری عایق PIR نسبت به عایق Cellular Glass پارامتر ضریب انتقال حرارت عایق می باشد که ضمن اشاره به یکسان نبودن دانسیته دو محصول (Kg/m³50 در مقایسه با Kg/m³125) و با توجه به موارد فوق از جمله، تنها محصول مورد تایید برای کاربری توام دمای پایین و بالا، عدم احتراق (به دلیل عدم استفاده از مواد شیمیایی وافزودنی در ساختار)، استحکام فشاری و خمشی بسیار بالا، مقاومت بسیار بالا به نفوذ آب، عدم نفوذ بخار آب، جلوگیری از خوردگی زیر عایق (Corrosion Under Insulation) و پایداری خواص ذکر شده در مدت زمان طولانی قابل مقایسه به یکدیگر نمی باشند و با اندک تغییرات در ضخامت طراحی عایق، ‌این موضوع نیز قابل صرف نظر می باشد.
– موضوع مطرح شده در بند فوق در خصوص مقایسه عایق های Mineral Wool و Cellular Glass نیز تا دمای کاری 420 درجه سانتیگراد،‌ قابل تعمیم می باشد.

با توجه به موارد فوق و در نظر گرفتن برتری و مزیت های عایق Cellular Glass نسبت به PIR و Mineral Wool (با در نظر گرفتن تولید کلیه عایق ها در شرکت جهان عایق پارس) و با توجه به سرمایه گذاری کلان صورت گرفته در شرکت جهان عایق پارس به عنوان اولین تولید کننده داخل کشور و خاورمیانه،‌ امکان جایگزینی عایق Cellular Glass با قیمت رقابتی با عایق PIR وجود دارد و در صورت نیاز به ارائه مواردی از جمله نتایج تست های آزمایشگاهی، ارائه سوابق فروش به واحد های مشابه در صنایع نفت، گاز، پتروشیمی، گواهینامه های حسن انجام کار و سایر موارد تکمیلی، خواهشمند است با همکاران در واحد فروش تماس حاصل فرمایید.

کلیپ طریقه نصب عایق فوم گلاس

برخی از پروژه های اجرا شده فوم گلاس شرکت جهان عایق پارس :

گروه مپنا ، پتروشیمی ایلام ، نفت سپاهان ، پتروشیمی تخت جمشید ، پتروشیمی پارس و پتروشیمی امیر کبیر ، پتروشیمی خلیج فارس